wiecznie coś się tłucze

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • tom007
    Rider
    • 2011
    • 536
    • Octavia III (5E3)
    • BZB 1.8 TSI 160 KM
    • CJSA 1.8 TSI 180 KM

    wiecznie coś się tłucze

    ładnie ładnie
    Octavia Tour Ice+ 1.6Mpi
    Octavia 2 Elegance 1.8TSI
  • radan0
    Drive
    • 2010
    • 81

    #2
    wiecznie coś się tłucze

    proszę pomóżcie od kilku dni siedzę i próbuję wyelimiinować skrzypienia stuki i inne chrabąszcze w octavii. Idalej nic coś jakby w drzwiach skrzypaiło rozebrałem je już chyba z 5 razy i dalej nic w tylnej części przy rolecie i tak dalej może jest jakiś spray co te chrabąszcze wypelni?????

    Komentarz

    • tom2212
      RS
      • 2008
      • 3892

      #3
      być może problem tkwi w zamknięciu tylnego oparcia

      Komentarz

      • radan0
        Drive
        • 2010
        • 81

        #4
        też tak wyślałęm już tam gąbki podkładałem różne dziwe rzeczy robiłem i dalej nic

        Komentarz

        • tom2212
          RS
          • 2008
          • 3892

          #5
          na mocowanie naklej tasme izolacyjna

          Komentarz

          • radan0
            Drive
            • 2010
            • 81

            #6
            fakt niezły pomysł jutro coś tam nakleję ale obawiam się że to nie to, stuki dochodzą bardziej ze strony rolety po stronie kierowcy i cała ta strona tak jakby coś w drzwiach stukał lub obok nich w przednich i tylnych, zastanawiam się czy to przypadkiem nie linka do otwierania drzwi od wewnątrz

            Komentarz


            • #7
              jesli chodzi o stukot drzwi, to sprawdz na otwartych czy nie sa aby opadniete bo wtedy sie ruszaja gora dol i tak wlasnie stukaja, zwlaszcza przy zakretach i kiedy karoseria poddawana jest skretom. Mam to u siebie i kolega w passacie to samo, wystarczy niewielki luz na zawiasach i tak sie dzieje wlasnie. sprawdz drzwi w roznych pozycjach otwarcia poruszajac gora dol. u mnie jeszcze zaczal popiskiwac ostatnio zaglowek.

              Komentarz

              • radan0
                Drive
                • 2010
                • 81

                #8
                sprawdziłem drzwi na swioch miejscach bez luzów

                Komentarz

                • phrix
                  L&K
                  • 2007
                  • 1000
                  • Audi
                  • AGR 1.9 TDI VP 90 KM
                  • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

                  #9
                  Sprawdz czy czasem szyba nie goni w uszczelkach. Postukaj w szybę i będziesz więcej wiedział. Jeżeli chodzi o strukot w drzwiach to naklej taśmę izolacyjną, na tą podkowę na którą nachodzi zamek drzwi. Pomaga w wiekszosci przypadków. ( często stukot wywoluje: dzyndzel od centralnego zamka lub cięgno łączące owy dzyndzel) Na stukające plastiki, ja zastosowałem silikon bezbarwny i daje redę juz 3 rok :szeroki_usmiech

                  BTW. w moim aucie jest więcej silikonu niż u Pameli A., ale od czasu jego zastosowania jest cisza
                  Szlifierki taśmowe, nożyce do złomu, kruszarki | W stajni : karawan O2 FL 1.9 TDI, A3 Sportback 1.6 MPI

                  _

                  Komentarz

                  • radan0
                    Drive
                    • 2010
                    • 81

                    #10
                    szyba lata mi w prowadnicy w przednich i tylnych drzwiach ale nie potrafię tego wyeliminować może doradzisz jak to zrobić, a podkowa ???, coś więcej proszę o co dokładnie chodzi jutro będę się za to zabierał

                    Komentarz

                    • Enriquez
                      RS
                      • 2009
                      • 7685
                      • Superb III (3V3)

                      #11
                      phrix,

                      taki łazienkowy silikon?
                      Mnie teraz zaczął wkurzać skrzypiący schowek przed pasażerem.
                      Pozdrawiam
                      Marcin

                      Komentarz

                      • radan0
                        Drive
                        • 2010
                        • 81

                        #12
                        byłem sprawdzić w przednich drzwiach to tak lata szyba jakby wcale nie miała prowadnicy, tylna również, kiedyś to rozbierałem z 5 razy i nie wiem jak to wszystko wyeliminować. Silikon dobra rzecz tylko bezbarwny. proszę o wyjaśnienie jak sobie z tymi szybami poradzić i gdzie nakleić taśmę (podkowa) ??

                        Komentarz

                        • phrix
                          L&K
                          • 2007
                          • 1000
                          • Audi
                          • AGR 1.9 TDI VP 90 KM
                          • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

                          #13
                          Co się tyczy prowadnicy to można ją dokręcić, jak dobrze pamiętam w O1 luzuje się sruba taka po przekątnej ( ale mogę źle pamiętać).

                          Co się tyczy podkowy, to po otwarciu drzwi zobaczysz coś w rodzaju podkowy (chromowana). Na ten element zachodzi zamek. Często drgania przenoszone są z budy na drzwi poprzez to mocowanie. Patent polega na tym aby lekko okleić taśmą izolacyjną tą podkowę. W 99% przypadków stuki ustają a trzwi zamykają się ciszej ( patent By ASO Skoda) Oczywiście taśmy nie musi być dużo, ale musi pokrywać cały ten wychodzący "drut" na który zachodzi zapadka zamka.

                          Moim zdaniem powinno pomóc.




                          Co się tyczy szyb to moze być tak że szyba goni w uszczelkach, wtedy na wybojach slychać że goni na boki. Można wsadzić mały dystans pomiędzy uszczelkę ( do środka) tak aby przylegała lepiej i problem powinien zniknąć.

                          taki łazienkowy silikon?
                          Mnie teraz zaczął wkurzać skrzypiący schowek przed pasażerem.
                          Tak silikon uniwersalny bezbarwny. Ja wszystki mocowania plastików nim przejechałem dodatkowo łączenia boczków zdrzwiami ( bez zdejmowania boczków) Po dobrym wytaciu silikonu nie widać wcale, a skrzypienie ustaje.

                          Co się tyczy schowka to, tez mnie denerwowało to zamknięcie które strasznie kwiczało.
                          W miejsca w które wchodzą bolce od tego zamka dałem silikon, i od tego czasu jest cicho.

                          Metoda może mało profi, ale bezbarwnego silikonu nie widać po wyschnięciu a cisza w samochodzie ... bezcenne.
                          Szlifierki taśmowe, nożyce do złomu, kruszarki | W stajni : karawan O2 FL 1.9 TDI, A3 Sportback 1.6 MPI

                          _

                          Komentarz

                          • Enriquez
                            RS
                            • 2009
                            • 7685
                            • Superb III (3V3)

                            #14
                            kurde, aż się chyba zaraz jornę do Castoramy
                            Pozdrawiam
                            Marcin

                            Komentarz

                            • phrix
                              L&K
                              • 2007
                              • 1000
                              • Audi
                              • AGR 1.9 TDI VP 90 KM
                              • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

                              #15
                              kurde, aż się chyba zaraz jornę do Castoramy
                              Patent ze schowkiem wybadany w O1, w O2 FL tego nie próbowałem ale tam sa już chyba zaczepy tw. problemu nie ma.
                              Szlifierki taśmowe, nożyce do złomu, kruszarki | W stajni : karawan O2 FL 1.9 TDI, A3 Sportback 1.6 MPI

                              _

                              Komentarz

                              • radan0
                                Drive
                                • 2010
                                • 81

                                #16
                                świetna informacja dzięki kolego jutro zaczynam zabawę z 01, i wszystkie te wasze myki przetestuję, pozdrawiam wszystkich i dziękuję za poświęcenie czasu jutro odpowiem jak mi wyszła eliminacja trzasków

                                Komentarz

                                Pracuję...